MERAN TIP ÜRÜNLERİ TEKNOLOJİ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Firmamız, yaklaşık üç yıllık bir AR-GE çalışmasının ardından, 2007 yılında oftalmik cerrahi ürünler alanında üretime başlamıştır. Kısa sürede uluslararası kalite standartlarını yakalayarak, göz cerrahisi sarf ürünlerini ve üretim sistemini EN ISO 13485:2003, EN ISO 9001:2000 ve CE belgeleri ile desteklemiştir. İthal medikal ürünlere yerli alternatif olarak kaliteli ve ekonomik ürünler sunmuş, ulusal pazardan önemli bir pay almayı başarmış ve alanında katma değer yaratarak sektöre de katkıda bulunmuştur..

Göz cerrahisinde hizmet veren kişi ve kurumlardan aldığı geri bildirimlerle sürekli olarak gelişmesini sürdüren firma, ticari kaygılardan uzak kişisel tasarımları dahi, isteklinin gereksinimleri doğrultusunda üretebilir hale gelmiştir. Talep edilmesi halinde bu üretim ve tasarımların patentleri alınarak korunmuş ve tüm göz cerrahisi uzmanlarının hizmetine sunulmuştur.

Kalıcı başarılar için yeni ve yenilikçi cerrahi ürünler oluşturabilmek gerektiğini bilen Firma, Ar-Ge çalışmalarını arttırarak devam ettirmektedir. TÜBİTAK ve Üniversitelerimizle olduğu kadar yurtiçi ve yurtdışı teknoloji firmaları ile de ortaklaşa çalışmalar içerisinde olan Meran Tıp, bulunduğu alanda pek çok yeniliği Ülkemize kazandırmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir. .

MERAN TIP, merkez İstanbul olmak üzere, Ankara, İzmir, Adana, Eskişehir, Samsun, Antalya, Kayseri, Sivas ve Erzurum bölge bayilikleri ile satış ve hizmet ağını ülke genelinde sürdürmektedir. 2012 sonlarında başlattığı ihracat çalışmaları sonuç vermiş ve Firma 2014 yılı başında üretim alanını İstanbul Trakya Serbest Bölgesi'ndeki kendi binasına taşımıştır. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 4 kıtada 30'u aşkın ülkeye ihracat yapmakta ve hacim ve satış noktası olarak her yıl artış trendini sürdürmektedir..

Saygılarımızla..